Öğretmenlerin eğitici kulüp çalışmalarına ilişkin tutumları
Teachers? attitudes of educational club activities
  1. Tez No: 239207
  2. Yazar: TUNCAY KILIÇARSLAN
  3. Danışmanlar: DR. MUSTAFA OTRAR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eğitim ve Öğretim, Education and Training
  7. Yıl: 2009
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Yeditepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Eğitim Yönetimi ve Denetimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 184
Özet
Bu araştırma Öğretmenlerin Eğitici Kulüp Çalışmalarına İlişkin Tutumlarını ölçen Likert tipi bir ölçek geliştirme amacıyla gerçekleştirilmiştir. Araştırma İstanbul ili Anadolu Yakasında bulunan ilköğretim okulları genel liseler ve meslek lisesi kapsamındaki liselerde gerçekleştirilmiştir.Araştırma toplam 315 branş, sınıf ve meslek öğretmenleri üzerinde gerçekleştirilmiştir. Bunların 187'si erkek, 118'sı da bayandır.
Özet (Çeviri)
This research has been carried out in order to develop a Likert type inventory measuring teachers? attitudes of Educational club activities.The research has been carried out in Primray schools, high schools and vocational schools situated on the Anatolian side of İstanbul.The research includes the study of total 315 teachers ?class, subject and vocation teachers. 187 of them are male and 118 of them are female.