Logic pro 8 kullanımı, terminolojisi ve kullanıcı yorumları
Logic pro 8, and users command
- Tez No: 239384
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ÇETİN KÖRÜKÇÜ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Müzik, Music
- Yıl: 2009
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Haliç Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Müzik Bilimleri Bölümü
- Bilim Dalı: Türk Müziği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 163
Özet
Bu tezde kayıt tarihi ve zaman içinde gelişimi incelenmiş, analog kayıttan dijital kayıda nasıl geçildiği ele alınmış, Logic pro 8 `de nasıl kayıt yapıldığı anlatılmıştır. Edit tarihi ve Logic pro 8 `de editing açıklanmıştır. Gelişen teknoloji ile Mix ve Mastering'in tanımı yapılmış Logic pro 8 `de Mix ve Mastering'in nasıl yapılacağı ve günümüz teknolojisiyle ne kadar gelişmiş olduğuna değinilmiştir. Bununla birlikte eklerde, günümüzde kendi alanlarında başarılı olan Logic pro 8 kullanıcılarının yorumları alınmıştır. Programda kullanılan menüler incelenerek ciddi bir sözlük çıkarılmıştır. Sonuç olarak Logic Pro programının yükselen bir kullanıcı sayısına ulaşması, sistem ve kullanıcı dostu bir çizgi izlediği ve gelişen müzik teknolojisiyle beraber sürekli kendini geliştirdiği gözlenmiştir.
Özet (Çeviri)
In this thesis recording history and its improvement in time were analyzed, how we started using digital recording after analog recording was handled and how recording is made in Logic pro 8 was emphasized. Edit history and editing in Logic pro 8 was explained. Definitions of Mix and Mastering were defined with developing technology, it was stated how to do Mix and Mastering in Logic pro 8 and how much it improved with the help of today?s technology. Besides this, interpretatins of Logic pro 8 users who are very successful in their fields, were enclosed. By studying menus which are used in the programme, a serious dictionary was formed. All in all, it was observed that Logic pro programme has reached an inreasing number of users, it has been following system and users friendly way and with the help of developing music technology it has renewed itself.