Wolfgang Amadeus Mozart Re Majör Flüt Konçertosunun form, analiz ve icra yönünden incelenmesi
Analysis on Wolfgang Amadeus Mozart?s d Dur Flute Concerto from form and performance
- Tez No: 240952
- Danışmanlar: DOÇ. ALİ AKPEROV
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Müzik, Music
- Yıl: 2007
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Trakya Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Müzik Ana Sanat Dalı
- Bilim Dalı: Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar Sanat Dalı
- Sayfa Sayısı: 94
Özet
Wolfgang Amadeus Mozart Re Majör Flüt Konçertosu'nun Form , İcra Yönünden İncelenmesiBu Araştırmada Klasik dönemin ünlü Avusturyalı bestecisi aynı zamanda Viyana Üçlülerinden biri olan Wolfgang Amadeus Mozart'ın ve onun flüt için yazmış olduğu Re Majör Flüt Konçertosu form, icra ve analiz yönünden incelenmiş müzik tarihine kazandırdığı yenilikler örneklerle açıklanmıştır.Bu inceleme Mozart'ın daha iyi tanınmasını sağlayacak, aynı zamanda da söz konusu eserinin icrasında karşılaşılacak zorlukların verilen örneklerle somutlaştırılıp daha kolay anlaşılmasına ve icra edilmesine olanak sağlayacaktır.
Özet (Çeviri)
Analysis on Mozart?s D dur Flute Concerto From Form and Performanceİn this research, the famous Austraian composer of classical period, at the same time one of the vienna trisome Wolfgang Amadeus Mozart and hir D dur flute Concerto has been abstracted in form, performance and analysis.Its innovations wich brinys in music history, have been illustrated with exemples.This research will provided Mozart more known.Also the difficulties that can be encounted while it is performiny,are to be embodied with examples. By the way, this consequence will be performed more easily.