Zonguldak il ve ilçelerinde görev yapan beden eğitimi öğretmenlerinin öğretim teknolojileri ve materyallerini kullanma düzeylerinin çeşitli değişkenler açısından Zonguldak il ve ilçelerinde görev yapan beden eğitimi öğretmenlerinin öğretim teknolojileri ve materyallerini kullanma düzeylerinin incelenmesi
Searching the level of using educational technologies and materials in the point of various variables of the physical training teachers employed in Zonguldak province
  1. Tez No: 241801
  2. Yazar: SELÇUK AKBAŞ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. HAKKI ÇOKNAZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eğitim ve Öğretim, Education and Training
  7. Yıl: 2008
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Abant İzzet Baysal Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 165
Özet
Bu araştırmanın amacı, Zonguldak il ve ilçelerinde görev yapan beden eğitimi öğretmenlerinin öğretim teknolojileri ve materyallerini kullanma düzeylerini belirleyerek, yaş, cinsiyet, meslek kıdemi ve hizmet içi eğitim değişkenleri açısından incelemektir.Araştırmaya 2007?2008 eğitim öğretim yılında Zonguldak il ve ilçelerindeki devlet okullarında görev yapan kadrolu 162 (32 Kadın, 130 Erkek) beden eğitimi öğretmeni katılmıştır.Araştırmada kullanılan bilgi toplama formunda öğretmenlerin kişisel bilgilerine yönelik 4, öğretim teknolojileri ve materyallerinin kullanımına yönelik 12 madde bulunmaktadır.Toplanan verilerin çözümlenmesinde, frekans (f) ve yüzde (%) değerlerinden yararlanılmıştır. Ayrıca verilerin çözümlenmesinde ki-kare (X2) tekniği kullanılmıştır.
Özet (Çeviri)
The aim of this research is to search the levels of using the educational Technologies and materials in the point of age, gender, seniority, inservice training variables of the physical training teachers working in Zonguldak province.162 (32 female, 130 male) permanent physical training teachers who work in Zonguldak province in 2007 ? 2008 academic year has participated this research.In data collecting form there has been four items for their personal information and twelve items for their using educational technologies and materials.In the analyzing of the collected datas frequency (f) and percentage values (%) has been utilized. Also in the analyzing of the data, chi-square (X2) technique has been utilized.