A Study on slope stability analysis of geosynthetic reinforced embankments
  1. Tez No: 24453
  2. Yazar: MUHAMMED ISMEİK
  3. Danışmanlar: PROF. DR. EROL GÜLER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
  7. Yıl: 1992
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Boğaziçi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 154
Özet
Bu çalışmada, dik eğimli (şevli) geosentetik donatılı dolguların dizayn problemleri tartı lısmıstır.“Federal Highway Administration, FHWA ”tarafından önerilen metod kullanılmış ve yeterliliği kontrol edilmiştir. Dolgunun sev dizaynı için bir bilgisayar programı geliştirilmiştir. Bu program, kritik yüzeylerin yerleşimini araştırmak için kullanılmıştır. Ayrıca, program dolgu kenarı boyunca gerekli olan donatı miktarını ve dağılımını da vermektedir.
Özet (Çeviri)
In this study, the design problem of a geosynthetic reinforced slope embankment is discussed. The method proposed by the Federal Highway Administration, FHWA is followed, and its adequacy is checked. A computer program is developed which would design the slope of an embankment. The program has some searching routine to help to locate critical surfaces. The program prints the amount of reinforcements required as well as their distribution along the edge of the embankment.