Perforating makinesinin imalatı ve teorisi
The Theory and product of perforating machine
  1. Tez No: 24872
  2. Yazar: MEHMET EMİN ÖZÇELİK
  3. Danışmanlar: PROF. DR. AKBAY TUGAN GÖKÇE
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Makine Mühendisliği, Mechanical Engineering
  7. Yıl: 1992
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Selçuk Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Makine Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 78
Özet
ÖZET Yüksek Lisans Tezi PERFORATING MAKİNASININ TEORİ S î VE İMALATI Mehmet Emin ÖZÇELÎK Selçuk üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makina Anabilim Dalı Danışman : Prof. Dr. Akbay Tugan GÖKÇE 1991, Sayfa : Jüri : Bu tezde perforating makinasının dizaynından imaline kadar bütün aşamalar incelenmiştir. Sıra ile ; Perforating makinasının yapısı. çalışma tarzı ve özellikleri, Perforating makinasının hesabı ve konstrüksiyonu. Perforating makinasının imalatı montajı ve çalıştırılmasıdır. Projesi gerçekleştirilen makinanın imalatı yapılmıştır.Bir deney makinası olan bu makina aynı zamanda bir model maki nadir.Kontrol edilip çalıştırılmış, denenmiş olan perforating makinası Selçuk üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü Makina Laboratuarında bulunmaktadır.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT Master Thesis THE THEORY AND PRODUCT OF PERFORATING MACHINE Mehmet Emin OZCELIK Selçuk Ün i vere i ty Graduate School of Natural and Applied Sciences Department of Mechanical Engineering Supervisor : Prof. Dr. Akbay Tugan GOKCE 1991, Page : Jury : This thesis includes studies on perforating machine from design phases to manufacturing phases were examined consecutively. Step by step. Construction, working and specification of perforating machine. Calculate and construction of perforating machine. Manufacturing, montage and start up of perforating machine. The perforating machine which was tested, check and started up is in Selçuk Univercity Mechanical Engineering Laboratuary.