Possible reasons of failure of the students studying English as a foreign language at ardahan higher vocational school and some possible ways to overcome them
Ardahan Meslek Yüksekokulu'nda yabancı dil olarak İngilizce öğrenen öğrencilerin muhtemel başarısızlık nedenleri ve başarısızlığın üstesinden gelmek için bazı yöntemler
- Tez No: 253576
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. GENCER ELKILIÇ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Batı Dilleri ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Western Linguistics and Literature, English Linguistics and Literature
- Yıl: 2009
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Kafkas Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Batı Dilleri ve Edebiyatları Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: İngiliz Dili ve Edebiyatı Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 71
Özet
Bu çalışmanın amacı, Ardahan Meslek Yüksekokulu'nda yabancı dil olarak İngilizce öğrenen öğrencilerin muhtemel başarısızlık nedenlerini araştırmak ve bunların üstesinden gelme yollarını bulmaktır. Bu çalışma öğrencilerin başarısızlığı ile ilgili üç temel etmenden oluşmaktadır ve anket soruları bu doğrultuda tasarlanmıştır. Bu çalışmada temel alınan üç başarısızlık sebebi öğrenci, öğretmen, ve de eğitim kurumuyla ilintilidir. Ayrıca anket sonuçları tablolar halinde sunulmuştur.
Özet (Çeviri)
This study aims to search possible reasons of failure of the students studying English at Ardahan Higher Vocational School and to find some possible solutions to overcome the problems in the context of foreign language learning. This study consists of three basic factors and the questionnaire has been developed accordingly. In this study, three basic reasons of failure are related to the students, teachers, and the educational institution. Moreover, the results of the questionnaire have been revealed as tables.