Ticari satış sözleşmesinde satıcının temerrüdü
The default of seller on commercial sales contracts
  1. Tez No: 257972
  2. Yazar: CÜNEYT GÜLABİ VURUCU
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. SUAT SARI
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Hukuk, Law
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Özel Hukuk (Medeni Hukuk) Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Medeni Hukuk Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 73
Özet
Ülkemizde ve dünyada gelişen ilişkilerde ticari satış oldukça önem kazanmaktadır.Ticari satışın yerine getirilmesinde doğabilecek önemli bir aksaklık olan satıcının temerrüdü ayrıca üzerinde durulması gereken bir konudur.Mevzuatımızda ihtiyaçlara binaen değişime gidilecek olması gözetilerek, ticari satım sözleşmelerinde satıcının temerrüdü, teori ve uygulamada yararlı olacağı düşüncesi ile tez konusu olarak seçilmiştir.
Özet (Çeviri)
In our county and in the world the commercial sales is becoming more and more important issue which comply with improving relations.The default of seller which can be serious fault in realization of commercial sales is one of the subject that must be searched alone carefully.In view of forthcoming amend in our law, the default of seller on commercial sales contracts was be chosen as a subject of my thesis, shoping can be useful therotically and in the practice.