2-normlu uzaylar ve lineer operatörler
2-normed space and linear operators
  1. Tez No: 258798
  2. Yazar: SIDDIK BEYİŞ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. TUNAY BİLGİN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Yüzüncü Yıl Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 56
Özet
Dört bölümden oluşan bu çalışmanın birinci bölümünde konuya hazırlayıcı nitelikteki bilgilere ve konu ile ilgili olarak daha önce yapılmış çalışmalara kısaca değinilmiş, ikinci bölümünde ise daha sonraki bölümlerde kullanılacak olan bazı temel tanım ve teoremler verilmiştir.Üçüncü bölümünde, 2-normlu uzaylar ele alınıp sınırlı lineer operatörler ve bu operatörler için Banach-Steinhaus teoremleri verilmiştir.Son bölümde ise genelleştirilmiş 2-normlu uzaylar ele alınıp sınırlı 2-lineer operatörler ve bu operatörler için Banach-Steinhaus teoremleri verilmiştir.
Özet (Çeviri)
This study contain 4 section, in the first section, literature information were given which contain a short review on the subjects. In the second section, some basic definition and theorems were given.In the third section, 2-normed spaces were studied and bounded linear operators and Banach-Steinhaus theorems for these operators were given.In the last section generalized 2-normed spaces were studied and bounded 2-linear operators and Banach-Steinhaus theorems for these operators were