Banach sabit nokta teoremi ve bazı uzaylarda uygulaması
Banach fixed point theorem and applications for special spaces
  1. Tez No: 258941
  2. Yazar: FİGEN AYNI
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. HAKAN ŞİMŞEK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kırıkkale Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 49
Özet
Bu çalışma dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde giriş ve çalışmanın amacı ve kullanılan kaynaklar hakkında bilgi verilmiştir. İkinci bölümde ise temel tanım ve teoremlere yer verilmiştir. Üçüncü bölümde Kısmi Metrik uzay ve Dualistik Kısmi Metrik uzay kavramları tanıtılmış ve bu uzaylarda Banach Sabit Nokta teoremi ve bazı uygulamalarına yer verilmiştir. Dördüncü bölüm de ise tartışma ve sonuca yer verilmiştir.
Özet (Çeviri)
This study consist of four parts. In the first part, the aim of the the study and information about used sources have given. In the second part some basic definations and theorems have been given. In the thirth part, Partial Metric spaces and Dualistic partially metric spaces structure and Banach theorems and its applications were given to partially and dualistic spaces. The final part is deserved for discussion and conclusion