Sasakian manifoldların invaryant altmanifoldları
Invariant submanifolds of Sasakian manifolds
- Tez No: 259824
- Danışmanlar: DOÇ. DR. AHMET YILDIZ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2010
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Dumlupınar Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 51
Özet
Bu tezin amacı Sasakian manifoldların invaryant altmanifoldlarını çalışmaktır.Bu tez üç bölümden oluşmaktadır.Birinci bölümde diğer bölümlerde kullanılacak alan bazı temel kavramlar ve sonuçları içermektedir.İkinci bölümde altmanifold kavramı tanıtılarak semiparalel ve pseudo-paralel altmanifold kavramları verilmiştir.Üçüncü bölümde Sasakian manifoldların invaryant altmanifoldları, Sasakian manifoldların pseudo-paralel altmanifoldları ve rekürent tipli immersiyonlar çalışılmıştır.
Özet (Çeviri)
The aim of this thesis is to study invaryant submanifolds of Sasakian manifolds.The thesis has three chapters.The first chapter contains some well-known definitions and results which will be used in the other chapters.The second chapter we introduce definition of submanifolds and semiparalel and pseudo-parallel submanifolds.The third chapter we study invaryant submanifolds of Sasakian manifolds, pseudo-parallel submanifolds of Sasakian manifolds and recurrent type immersions.