Maliyet ve yönetim muhasebesi için kurumsal kaynak planlaması sistemleri:Bir uygulama
Enterprise resource planning for cost and management accounting: A case study
  1. Tez No: 263052
  2. Yazar: ERTUĞRUL GÜNDOĞDU
  3. Danışmanlar: PROF. DR. RECEP PEKDEMİR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Bölümü
  12. Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 135
Özet
Bu çalışmada, bir yönetim aracı olan, kurumsal kaynak planlama sistemlerinin maliyet ve yönetim muhasebesinde bir Vak'a çalışması yaparak konunun uygulamaya konulmasına katkıda bulunulmaya çalışılmıştır. Kurumsal kaynak planlama sistemlerinin işletmeler için önemi, tarihsel gelişimi ve bu sistemler kullanmayı düşünen işletmelerin uygulama sürecinde karşılaşabileceği sorunlara değinilmeye çalışılmıştır.
Özet (Çeviri)
In this study, a case study of cost accounting and management accounting has been conducted as an attempt to contribute to implementation of the ERP system as a management tool. Furthermore, the subjects of importance of ERP systems for business administration, the historical development of these systems and the problems that might be faced by users have been addressed.