Gaziosmanpaşa Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümünde mevcut piyano durumunun değerlendirilmesi
Gaziosmanpaşa University Faculty of Fine Arts The Department of Education evaluation of existing condition piano
  1. Tez No: 263602
  2. Yazar: KENAN TÜFEKCİ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. MUSTAFA HİLMİ BULUT
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eğitim ve Öğretim, Müzik, Education and Training, Music
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Cumhuriyet Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Güzel Sanatlar Eğitimi Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Müzik Eğitimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 48
Özet
Bu araştırma, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı 1. , 2. , 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin piyano eğitimindeki başarı durumlarını olumlu ya da olumsuz etkileyen faktörlerin belirlenmesi amacını taşımaktadır.Bu araştırmada anket ve kaynak tarama gibi veri toplama araçları ile elde edilen veriler gruplandırılarak nicelleştirilmiştir. Bu verilerin çözümlenmesinde betimsel istatistik yöntem ve tekniklere başvurulmasının yanında merkezi dağılım ölçülerinden frekans ve yüzdelik ölçmelerden yararlanılmıştır.Çalışma sonunda elde edilen veriler değerlendirilmiş ve sonuçlar maddeler halinde sıralanmıştır.
Özet (Çeviri)
The aim of this research has been determining the factors affecting the success of the first, second, third and fourth class students of Gaziosmanpaşa University, Education Faculty, Department of Fine Arts Education in piano education positivelt or negatively.In this research, surveys and data collection tools, such as literature and grouped quantitative data have been obtained. Descripte statistical methods to analyze these data and techniques applied in addition to measuring the center frequency and percentage distributions were measured advantage of.The data obtained at the end of the study and results have been evaluated and listed in order.