Hastane işletmelerinde bağımsız denetim ve bir uygulama
The demonstration/application of independent audit on hospital entreprises
  1. Tez No: 264075
  2. Yazar: TUĞBA SEMERCİ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MASUM TÜRKER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Sağlık Kurumları Yönetimi, İşletme, Health Care Management, Business Administration
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Ticaret Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Muhasebe Denetimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 130
Özet
Bu çalışmada, finansal tabloların finansal raporlama standartları doğrultusunda birişletmenin finansal durumunu ve faaliyet sonuçlarını tüm önemli yönleriyle gerçeğe uygun vedoğru bir biçimde gösterip göstermediği konusunda bağımsız denetçinin görüş bildirmesinisağlamak olan bağımsız denetimin, hastane isletmeleri için olan önemi üzerinde durulmuş, vebunun yanı sıra hastane işletmelerinde bağımsız denetim sisteminin ne şekilde yapılacağı,geliştirileceği anlatılmış, ve güvenilir bir biçimde işleyen bağımsız denetimin, hangi kriterlerbaz alınarak yapılması gerektiği hususunda önerilerde bulunulmaya çalışılmıştır.
Özet (Çeviri)
In this study, it is emphasize to give the importance of independent audit which provides todetermine the advice of an independent auditor, whether the financial statements are inaccordance with International Financial Reporting Standards (IFRS) and whether thefinancial statements show the financial position and operating results accurately and truelyin hospital entreprises. Furthermore, it is tried to advance a proposal for hospital entrepriseshow to design and develop an independent audit which works dependable and also it is triedto make a suggestion how a dependable audit is put into practice within the context of criterias.