İlköğretim öğrencilerinin vücut kompozisyonlarının değerlendirilmesi
Evaluation of primary school students' body compositions
  1. Tez No: 264272
  2. Yazar: PELİN USTAOĞLU
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ÖZCAN SAYGIN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Spor, Sports
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Muğla Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 82
Özet
Bu araştırma 2010 yılı şubat ve mayıs ayları arasında Muğla Merkez 75. Yıl, Muğla Emirbeyazıt İlköğretim Okulu, Muğla Atatürk İlköğretim okulu, Muğla Cumhuriyet İlköğretim okulu ve Muğla Türdü 100. Yıl İlköğretim okulunda öğrenimine devam eden öğrencilerle gerçekleştirilmiştir.Ölçümler okul müdürleriyle önceden görüşülerek alınan izin doğrultusunda Beden Eğitimi ve Spor derslerinde Beden Eğitimi Öğretmenlerinin belirlediği günlerde Muğla Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Yüksek lisans öğrencileri ve Lisans öğrencileri tarafından alınmıştır. Ölçümlere bu belirtilen okullarda öğrenimini sürdüren 7-14 yaşlarındaki erkek ve kız öğrenciler gönüllü olarak toplam 748 öğrenci katılmıştır.Veriler, SPSS 14.0 istatistik paketi kullanılarak değerlendirilmiştir. Veriler aritmetik ortalama ve standart sapma ile özetlenmiştir. Cinsiyetler arası karşılaştırma için Bağımsız t testi kullanılmıştır. P değerinin
Özet (Çeviri)
This research between february and may of 2010 was made with the students who have still been going on their education in Muğla Merkez 75. Yıl,Muğla Emirbeyazıt secondary school,Muğla Atatürk secondary school,Muğla Cumhuriyet secondary school, Muğla Türdü 100 yıl secondary school .Measurements, about which had been interwieved before with director of school and taken the permission and the days were determined by physical education teachers,were taken by School of Physical Education and Sports graduate students and licence students(bachelor studentsof gymnastic and training school)in Muğla University .Total 748 students,who are girl and boy students between 7 and 14,were attended as voluntary in this indicated schools.The datas were assessed being used SPSS 14.0 statistical package.The datas were summed up with arithmetic average and standard deviation. İndependent `t `test were used for comparision among sexes.Differences were accepted meaningful in case of 0,05 of? P? asset .