Prof. Dr. sabahaddin Zaim ve sosyal siyaset eksenli iktisadi görüşleri
Prof. Sabahaddin Zaim and his social policy centered economic vision
  1. Tez No: 264560
  2. Yazar: ÜZEYİR ÖLMEZ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. FEHİM BAKIRCI
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Biyografi, Ekonomi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Biography, Economics, Labour Economics and Industrial Relations
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gaziosmanpaşa Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İktisat Bölümü
  12. Bilim Dalı: İktisat Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 138
Özet
Prof. Dr. Sabahaddin ZAİM ile ilgili yapılan bu çalışma da; bir iktisat profesörünün sosyal-siyaset eksenli görüşleri belirtilirken hayatından da bahsedilmiştir. Eserleri tek tek incelenerek konuyla ilgili görüşleri değerlendirilmiştir.Çalışmayla bir iktisat profesörünün özel ve akademik yaşamı değerlendirilmekle beraber, üretken ve örnek bir yaşamın kesitleri verilerek akademik çevrelere ve genç araştırmacılara akademik yaşamda liyakat ve özverinin örnekleri aktarılmaya çalışılmıştır.
Özet (Çeviri)
In this research which is made about Professor ZAIM; while the social policy centered opinions of an economy professor is specified, his life is cited too. By analyzing his works, his views about the subject have been assessed.By this study it is not only evaluated an economy professor's special and academic life, but also it is tried to transfer to academia and young researchers examples of self- sacrifice and merit by displaying slices of a productive and model life.