Kurumsal iletişim yönetiminde örgütlenme: Astra Zeneca örneği
Organization in management of corporate communacation: Example of Astra Zeneca
- Tez No: 265069
- Danışmanlar: DOÇ. DR. PINAR ERASLAN YAYINOĞLU
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İletişim Bilimleri, Communication Sciences
- Yıl: 2010
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Kocaeli Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İletişim Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: İletişim Bilimleri Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 122
Özet
Kurumların örgütlerin başarılarını ve farklılıklarını sağlayan en önemli faktörlerden biri;kurumsal iletişim yönetimidir.Kurumsal iletişim yönetimi,gelişmiş kurumsallaşmış örgütlerde tek bir birimde lokal olaraka değil örgütün bütününde genel olarak uygulanmaktadır.Günümüzde örgütlerde çalışanların bağlı bulundukları kurumlardan beklentileri,çalışanların daha verimli ve uyumlu çalışanlar olabilmeleri ,kurumların hedef kitlelerindeki müşterileri algılamaları için iletişimin gücünü ve öenmini arttırmıştır.Örgüt yapılarında vemüşterilerinde iletişimin etkili ve aktif kullanılabilmesi için kurumlar çok çaba sarf etmekte ve gerekli alt yapının oluşumu için çalışmaktadırlar.Artık bir çok kurumda iletişim departmanının kurumun kendisinin örgüt yapısının ve müşterilerinin,çıkarlarının korunmasında algılanmasında.temel oluşturmaktadır.Çalışma konusu kurumsal iletişim yönetiminde örgütlenme ve astra zeneca örneğidir.Konu 3 bölüm halinde incelenmektedir.İlk iki bölüm teorik açıklamalarla ifade edilmiştir..3. bölümde isevaka incelemesi olarak Astra Zeneca'ya yer verilmiştir.
Özet (Çeviri)
One of the important factors providing success and differenses of the assocciations and organization is organizational communacation method.Organizational comminacatıon method is not applied locally unit indeveloped institutional organizations,but it is applied generally in whole organization.Nowadays,the expectations of the people working in organization conceptin terms of their perceptions of the customers taking part in tehir target mass and comminacation division applying it.Assocations work very hardly fort be use of comminacation power actively in their institutional structure and formation of the necessary substructure.Communacation division has a great power at protection and perception of association it self its organizational structure,the benefits of its customers in a lot of asociations anymore.Becoming organized organizational communacation management and Astra Zeneca,as an example,constitute the subjekt of the study.The subjecktis examined in three parts.First two parts are stated by theoretical explantions Astra Zeneca takes part as a case study in third party.