Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Eğitimin Güçlendirilmesi Projesi'nin iletişim meslek liselerinde uygulanması ve sorunları
Ministry of Education Performing MEGEP Project in communication vocational high schools and it's problems
  1. Tez No: 271023
  2. Yazar: TÜLAY SİNÖR SAİTOĞLU
  3. Danışmanlar: PROF. DR. MURAT ÖZGEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eğitim ve Öğretim, Gazetecilik, Education and Training, Journalism
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Gazetecilik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 235
Özet
Milli Eğitim Bakanlığı“Mesleki Eğitimin Güçlendirilmesi Projesi'nin İletişim Meslek Liselerinde Uygulanması ve Sorunları”konulu tezim üç bölümden oluşmaktadır. Tezimin ilk bölümünde mesleki eğitim ve öğretim genel özellikleriyle tanıtılmış ve Türkiye'deki geçirdiği gelişim süreci üzerinde durulmuştur. İkinci bölümünde mesleki eğitimin geliştirilmesi projesi MEGEP tanıtılarak, Türkiye'de yapılan çalışmaların evreleri belirtilmiştir. Tezin üçüncü bölümünde ise Anadolu İletişim Meslek Liseleri genel olarak tanıtılmıştır. Anadolu İletişim Meslek Liselerinde MEGEP'in uygulanışı ve sorunları hakkında çalışmalar yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
My thesis has three part which is about“performing MEGEP project in communication vocational high schools and it's problems”. The first part of my thesis, emphasizes vocational and its process of development in Turkey. In the second part, MEGEP project will be introduced. The priods of the works being done in Turkey, has been mentioned. The general features of Anatolian Vocational high schools has been introduced in the third part of my thesis.