Kolorektal kanser öncesi beslenme alışkanlığının incelenmesi
Analysing course of feeding before colorectal cancer
  1. Tez No: 271958
  2. Yazar: ELİF GÜVEN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. GÜLER AKSOY
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Hemşirelik, Nursing
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Haliç Üniversitesi
  10. Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Hemşirelik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 80
Özet
Bu çalışma, kolorektal kanser öncesi beslenme alışkanlığını belirlemek ve bu doğrultuda hemşirelik uygulamaları ve sağlıklı/hasta birey/aile/toplum eğitim programlarına ilişkin önerilerde bulunmak amacı ile yapıldı.Araştırma, 25 Mayıs?25 Ağustos 2010 tarihlerinde, bir devlet hastanesi ile bir eğitim ve araştırma hastanesi genel cerrahi servislerinde kolorektal kanser tanısı ile yatan 105 hasta ile yapıldı.
Özet (Çeviri)
This study was done to determine the nutrition habits before colorectal cancer occurs and to make suggestions about the nursing implications and education programs of healthy/ill individual/family/society.The study was done between 25th May- 25th August in a state hospital and in an education and study hospital in services of general surgery among 105 patients with the diagnosis of colorectal cancer.