Postmodernizmin markalama üzerine yansımaları
Reflections of postmodernism on branding
- Tez No: 273659
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. KIVANÇ NAZLIM TÜZEL URALTAŞ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Halkla İlişkiler, Public Relations
- Yıl: 2010
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Marmara Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Halkla İlişkiler Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Reklamcılık ve Tanıtım Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 125
Özet
Son yıllarda postmodernizm kavramı somut etkileriyle toplumu ve tüketimi etkilemektedir. Değişen yaşam koşulları, tüketimin de, yeni akımlardan etkilenmesine neden olmaktadır. Popüler kültür, küreselleşme ve postfordist eğilimler, postmodern toplumlar doğurmaktadır. Postmodern toplumlarda, bireylerin farklılaşma arzusu ve risk alabilme limitlerinin yükselişi göze çarpmaktadır. Markalar da markalama süreci içinde sözü edilen bu özelliklerden yararlanmaktadır. Bu çalışma, postmodernizmin markalama ile olan bağlantısı arasında yer alan konut inşa firmalarının araştırılması ile oluşturulmuştur.
Özet (Çeviri)
In recent years the concept of postmodernism and the tangible impact of postmodernism is affecting society and consumption. Changing living conditions, consumption, the new movement is caused to be affected. Popular culture, globalization and postfordist trends, bring postmodern society. Postmodern society feels that, people individuals wants and rising their response of chance a high risk . Trademarks are use of this feature in the branding process. This study is form of an investigate to the residential construction company in between postmodernism and branding.