Kariyer planlamada yetkinliklerin önemi ve bir araştırma
The importance of the competencies in carrer planning
- Tez No: 273947
- Danışmanlar: PROF. DR. REŞİT ŞADİ CAN SARUHAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2010
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Marmara Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Bölümü
- Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 218
Özet
“Kariyer Planlamasında Yetkinliklerin Önemi ve Bir Araştırma”adını taşıyan bu çalışmada; kariyer planlama ve yetkinlik kavramlarından yola çıkılarak, kariyer planlama ile yetkinliklerin nasıl ilişkilendirileceği ve ne şekilde uygulanacağı anlatılmaya çalışılmıştır. Bu kapsamda, yetkinliklere dayalı kariyer planlaması uygulanan ve tarım sektöründe faaliyet gösteren bir şirkette anket çalışması yapılmıştır. Çalışmada, aynı zamanda araştırmada karşılaşılan problemler ortaya konulmuş, elde edilen sonuçlara ve önerilere de yer verilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this thesis, ?The Importance of Competencies in Career Planning?, career planning and competence were described and discussed. However, the relationships between career planning and competence and how these concepts can be applied in a company are explained. In an application section, there is a case study in an agriculture company which uses a ?competency management system?. However, in this thesis the application problems were considered and the analysis results and suggestions were given.