Koruma teoremleri üzerine
On preserving theorems
  1. Tez No: 274963
  2. Yazar: ÖZLEM ELMALI
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ERDAL EKİCİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 65
Özet
Bu tezde g?pr*-kapalı kümelerin ve g?pr**-kapalı kümelerin koruma teoremleri araştırılmıştır. Bunun için a-g?pr*-kapalı fonksiyonlar ve a-g?pr*-sürekli fonksiyonlar çalışılarak g?pr*-kapalı kümelerin ilişkileri araştırılmıştır. Ayrıca a-g?pr*-kapalı fonksiyonlar ve a-g?pr*-sürekli fonksiyonların özellikleri çalışılmıştır. Bunun yanı sıra a-g?pr**-kapalı fonksiyonlar ve a-g?pr**-sürekli fonksiyonlar ve özellikleri çalışılarak g?pr**-kapalı kümelerin koruma teoremleri araştırılmıştır.
Özet (Çeviri)
In this thesis, the preserving theorems of g?pr*-closed sets and g?pr**-closed sets are investigated. The relationships of g?pr*-closed sets are investigated by studying a-g?pr*-closed functions and a-g?pr*-continuous functions. Also, the properties of a-g?pr*-closed functions and a-g?pr*-continuous functions are studied. On the other hand, the preserving theorems of g?pr**-closed sets are investigated by studying a-g?pr**-closed functions and a-g?pr**-continuous functions and the properties of a-g?pr**-closed functions and a-g?pr**-continuous functions.