Park Elektrik Siirt Madenköy Bakır İşletmesindeki iş güvenliği uygulamaları ve risk değerlendirmesi
Occupational safety applications and risk assessment in Park Elektrik Siirt Madenköy Copper Mine
  1. Tez No: 275570
  2. Yazar: MEHMET ALİ DAĞ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. AHMET MAHMUT KILIÇ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Maden Mühendisliği ve Madencilik, Mining Engineering and Mining
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Çukurova Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Maden Mühendisliği Bölümü
  12. Bilim Dalı: Maden Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 90
Özet
İş sağlığı ve iş güvenliği çalışmalarının amacı, iş kazalarından çalışanları koruma ve daha sağlıklı bir ortamda çalışmalarını sağlamanın yanı sıra risklerin öngörülmesi, değerlendirilmesi ve bu riskleri tamamen ortadan kaldırabilmek ya da zararlarını en aza indirebilmektir. Risklerin değerlendirilmesi; işletme dahilinde tüm faaliyetlerinde, ekipman kullanımının sağlık ve güvenlik üzerindeki etkilerinin sistematik olarak incelenmesini içerir.Bu çalışmada, Park Elektrik Siirt Madenköy Bakır İşletmesindeki iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarına yer verilmiş olup olası riskler değerlendirilmiştir
Özet (Çeviri)
The aim of the occupational safety and health study is to propose and assessment of risks, and to get rid of risks or minimize of its damage in addition to protecting from accidents and providing better conditions to workers. Risks evaluation covers to examining of effects of equipment usage on safety and health in whole mining activity.In this study, occupational safety and health applications have been presented and risk assessment has been done in Park Elektrik Siirt Madenköy Copper Mine.