Radar cross section of a conducting flat plate by the method of modified theory of physical optics
Fiziksel optiğin değiştirilmiş teorisi metodu ile iletken düz plakanın radar kesit alanının incelenmesi
- Tez No: 276841
- Danışmanlar: DOÇ. DR. YUSUF ZİYA UMUL
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
- Yıl: 2010
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Çankaya Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 51
Özet
Bu tezde, bir iletken dikdörtgen düz plakadan ve onun köşeleri ile kenarlarından yansıyan saçılan alanlar, Fiziksel Optiğin Değiştirilmiş Teorisi Metodu kullanılarak gözlemlenmiş, hesaplanmış ve incelenmiştir. Bu hesaplamalarda, saçılma integrallerini elle çözmek için ?Stasyonel Faz Noktası Metodu? ve ?Köşe Noktası Metodu? isimli iki metod kullanılmıştır. Hesaplamaların nümerik sonuçları Matlab aracında çizdirilerek değerlendirilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this thesis, reflected scattered fields from a conducting rectangular flat plate, and its edges and corners are observed, calculated and analyzed by using the Method of Modified Theory of Physical Optics. In the calculations, two methods, named ?Stationary Phase Point Method? and ?Edge Point Method?, are used to solve scattering integrals manually. Numerical results of the calculations are evaluated by plotting them in the MATLAB tool.