The relationship between self-transcendence and materialism in university students sample
Üniversite öğrencileri örnekleminde kendini aşkınlık ve maddiyatçılık ilişkisi
- Tez No: 278696
- Danışmanlar: PROF. DR. M. KEMAL SAYAR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Psikoloji, Psychology
- Yıl: 2010
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Fatih Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Psikoloji Bölümü
- Bilim Dalı: Psikoloji Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 85
Özet
İnsanların mutluk için maddi çıkarların peşinde koşmasının doğru olup olmadığı öteden beri tartışılagelmiştir. Çoğu insan, daha çok mal-mülk sahibi olmak, daha fazla boş vakit geçirmek yada daha fazla çalışamak konusunda kararsızdır.
Özet (Çeviri)
A basic debate that has been frequently discussed is whether humankinds searching for happiness through material good is good or a bad thing. Many people wonder if more money, more leisure or more stuff would make them happier.