Web destekli probleme dayalı öğrenme ortamlarının bilişsel ve duyuşsal öğrenme ürünlerine etkisi: Gazi Üniversitesi Kastamonu Eğitim Fakültesi örneği
The effect of web supported problem based learning medium upon cognitive and efffective learning products: Gazi University Kastamonu Education Example
- Tez No: 279574
- Danışmanlar: PROF. DR. M. LEVENT AKSU
- Tez Türü: Doktora
- Konular: Bilim ve Teknoloji, Eğitim ve Öğretim, Science and Technology, Education and Training
- Yıl: 2010
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gazi Üniversitesi
- Enstitü: Eğitim Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İlköğretim Bölümü
- Bilim Dalı: Fen Bilgisi Eğitimi Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 143
Özet
Bu araştırmanın amacı, web destekli probleme dayalı öğrenme ortamı kullanımının öğrencilerin“Isı ve Sıcaklık”konusundaki akademik başarılarına, problem çözme becerilerine ve internet kullanımına yönelik tutumlarına etkisini belirlemektir. Araştırmanın deneysel uygulaması 2006-2007 eğitim-öğretim yılında Gazi Üniversitesi Kastamonu Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği 3. sınıf B-C şubelerinde öğrenim gören 68 öğrenci üzerinde gerçekleştirilmiştir. Deney grubunda 30, kontrol grubunda 38 öğrenci yer almıştır.
Özet (Çeviri)
The goal of this study is to determine the effect of the use of the WEB supported problem based learning medium on the academic achievements, problem solving skills of the students and their attitudes towards the use of internet related to the topic ? heat and temperature?. The experimental application of the research was carried out on 68 third year students of Gazi University Kastamonu Education Faculty in 2006-2007 academic years. The experimental and the control groups were constituted by 30 and 38 student respectively.