6 yaş grubu çocuklarda ritmik hareketlerin koordinasyon gelişimine etkisinin incelenmesi
The research into the impact of rhytmic movements on coordination development among 6-year old children
  1. Tez No: 279866
  2. Yazar: EMEL GÜRYIL
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MEHMET İNAN, PROF. DR. HASAN KASAP
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Spor, Sports
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Marmara Üniversitesi
  10. Enstitü: Eğitim Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Bölümü
  12. Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 136
Özet
Bu çalışmada 6 yaş grubu çocuklarda ritmik hareketlerin koordinasyon gelişimine etkisinin olup olmadığı araştırılmıştır. Araştırma Kartal ilçesindeki Gürbüz Bora İlköğretim okulunda yürütülmüştür. Araştırmada yer alan deney ve kontrol grupları tesadüfi olarak belirlenmiştir. Örneklem grubu,16 deney, 16 kontrol grubu olmak üzere 32 öğrenciden oluşmuştur.Araştırma deneme modeline uygun olup 7 hafta boyunca haftada 3 gün 30'ar dakika süreyle uygulama yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
In this study it is researched that whether the 6 years old children?s rhythmic movements effect the coordination improvement or not. The resarch has been made in Gürbüz Bora primary school in Kartal. The illustrative group consist of 32 students; 16 experiment and 16 control. The experiment and control groups included in this research have been chosen at random.The research suits the trial modal and it has been applied during seven weeks; three days in a week and thirty minutes in a day.