Walker metric equipped with a para-hermitian structure
Hemen hemen para-Hermitian yapı ile donatılmış Walker metriği
- Tez No: 284236
 - Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MURAT İŞCAN
 - Tez Türü: Yüksek Lisans
 - Konular: Matematik, Mathematics
 - Yıl: 2011
 - Dil: Türkçe
 - Üniversite: Atatürk Üniversitesi
 - Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
 - Ana Bilim Dalı: Matematik Bölümü
 - Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
 - Sayfa Sayısı: 60
Özet
Bu tezde, ilk olarak Walker metriği koordinatlarla tanımlanmıştır. Daha sonra para-Hermitian yapı ile donatılmış Walker metriği araştırılmıştır. Bu tezdeki asıl amacımız Einstein para-Hermitian Walker metriklerini araştırmaktır.. Bunun için ilk önce hemen hemen para-Hermitian yapının para-Hermitian olması için gerek ve yeter şart verilmiştir. Daha sonra para-Hermitian Walker metrikler için Eğrilik tensörleri hesaplanılmıştır. Son olarak, hemen hemen para-Hermitian yapı ile donatılmış Walker metriğinin Einstein para-Hermitian olması için gerek ve yeter şarta bakılmıştır.
Özet (Çeviri)
In this thesis; first as, a Walker metric with coordinates are defined. Then, Walker metric equipped with para-Hermitian structure was investigated. That the main goal of this thesis is to be Einstein para-Hermitian given the necessary and sufficient condition. Then, curvature tensors fort he para-Hermitian Walker metrics ara calculated. Finally, The necessary and sufficient condiştions of the Walker metric equipped with almost para-Hermitian structure in order to be Einstein para-Hermitian to be examined.