Anti-Kahler-Codazzi manifoldları
Anti-Kahler-Codazzi manifolds
- Tez No: 392073
- Danışmanlar: PROF. DR. ARİF SALİMOV
- Tez Türü: Doktora
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2015
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Atatürk Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Geometri Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 88
Özet
Bu tezde ilk olarak integrallenebilir hemen hemen anti-Hermitian manifoldların yeni bir sınıfı olan anti-Kahler-Codazzi manifoldların (AKC-space) tanımı verilmiştir. Anti-Kahler-Codazzi manifoldlarının eğrilik özellikleri ve anti-Kahler-Codazzi manifoldlarında Ricci tensörü araştırılmıştır. Daha sonra anti-Kahler-Codazzi manifoldlarının izotropiklik özellikleri araştırılıp anti-Kahler-Codazzi manifoldları ve izotropik anti-Kahler manifoldlar arasındaki ilişki incelenmiştir. Son olarak da Walker manifoldları üzerinde anti-Kahler-Codazzi yapısı araştırılmıştır.
Özet (Çeviri)
In this thesis; firstly, a new class of integrable almost anti-Hermitian manifolds which called anti-Kahler-Codazzi manifolds (AKC-space), is introduced. The curvature properties of anti-Kahler-Codazzi manifolds and Ricci tensor in anti-Kahler-Codazzi manifolds are searched. Later, the isotropic properties of anti-Kahler-Codazzi manifolds are investigated and relation between anti-Kahler-Codazzi manifolds and isotropic anti-Kahler manifolds is obtained. Finally, anti-Kahler-Codazzi structures on Walker manifolds are studied.