Total asimptotik I-genşlemeyen dönüşümler için yeni yaklaşım metodları
New approach methods for totally asymptotically I-nonexpansve mappings
- Tez No: 284332
- Danışmanlar: DOÇ. DR. SEZGİN AKBULUT
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2011
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Atatürk Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 90
Özet
Bu tezde, önce I total asimptotik genişlemeyen bir dönüşüm olmak üzere total asimptotik I-genişlemeyen iki dönüşüm için yeni bir iterasyon şeması kurulmuş ve bu iterasyon şemasının dönüşümlerin ortak sabit noktasına kuvvetli ve zayıf yakınsaması incelenmiştir. Sonrada bu iterasyon şeması sonlu iki aile için yeniden yazılmış ve bu iterasyon şemasının dönüşüm ailelerinin ortak sabit noktasına kuvvetli ve zayıf yakınsaması incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
In this thesis, first a new iteration process has been established for two total asymptotically I-nonexpansive mappings, where I is total asymptotically nonexpansive mapping, and the weak and strong convergence of this iteration process to a common fixed point of mappings has been investigated. Then this iteration process has been rewritten for two finite families and the weak and strong convergence of this iteration process to a common fixed point of these families has been investigated.