Güçlü teta-e-sürekli fonksiyonlar üzerine
On strongly theta-e-continuous functions
  1. Tez No: 285198
  2. Yazar: MURAD ÖZKOÇ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. GÜLHAN ASLIM
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ege Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 49
Özet
Bu tez esas olarak altı bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde, tezde kullanılan sembolik dil ve tez konusundan bahsedilmiştir.İkinci bölümde, tezde bahsi geçen temel kavramlar mümkün olduğunca biçimsel bir dil kullanılarak özetlenmeye çalışılmıştır.Üçüncü bölümde, yeni kavramlar olan e-regüler küme ve e-teta-açık küme kavramları tanıtılmış ve bunların bazı karakterizasyonları elde edilmiştir. e-regüler, e-teta-açık ve e-açık kümeler arasındaki ilişkiler incelenmiştir.Dördüncü bölümde, yeni bir kavram olan güçlü teta-e-süreklilik tanıtılmıştır. Güçlü teta-e-sürekli fonksiyonların bazı karakterizasyonları elde edilmiştir.Beşinci bölümde, yeni kavramlar olan zayıf e-sürekli ile faintly e-sürekli fonksiyon tanımları verilerek bunların bazı karakterizasyonları elde edilmiştir.Altıncı bölümde, zayıf e-süreklilik ile güçlü teta-e-sürekliliğin bazı özellikleri verilerek ayırma aksiyomları ile ilgili birtakım özellikler araştırılmıştır.
Özet (Çeviri)
This thesis essentially consists of six sections. In the first section, symbolic language used in thesis and the subject of thesis are mentioned.In the second section, basic notions used in thesis are tried to be summarized as possible as by being used a formal language.In the third section, the notions of e-regular set and e-theta-open set which are new notions are introduced and some characterizations of them are obtained. Relations between e-regular, e-theta-open and e-open sets are investigated.In the fourth section, a new notion strongly theta-e-continuity is introduced. Some characterizations of strongly theta-e-continuous functions are obtained.In the fifth section, some characterizations of them are obtained by being given the notions of weakly e-continuous and faintly e-continuous function which are new notions.In the sixth section, some properties concerning separation axioms are investigated by being given some properties of weakly e-continuity and strongly theta-e-continuity.