Hausdorff uzayların h-kapalı ve minimal hausdorff genişlemeleri
Extensions of h-closed and minimal hausdorff hausdorff spaces
  1. Tez No: 287917
  2. Yazar: MUSA ÇAKMAK
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. FEVZİ BİLGİN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Mustafa Kemal Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Topoloji Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Topoloji Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 69
Özet
Bu çalışmada kompact uzayların genellemesi olan H-kapalı ve minimal hausdorff uzayları tanıtılacaktır. Tanım gereği bu uzaylar hausdorff uzaylarıdır. Bilindiği gibi compact hausdorff uzaylar tamamen regülerdir. O halde hausdorff uzayın compact hausdorff olabilmesi için kendisinin tamamen regüler olması gerekir. Bu çalışmada sadece Hausdorf olan bir uzayı yoğun bir biçimde içeren H-kapalı ve minimal hausdorff uzayların nasıl inşa edildiğini gösteren bir derleme verecektir.
Özet (Çeviri)
In this study, We will explain H-Closed and minimal Hausdorff spaces which are generalization of compact spaces. By definition these spaces, Hausdorff spaces.As a such that compact hausdorff spaces are completely regüler. Because of this definition being a hausdorff compact spaces depends on condition of being completely regüler.In this study, We review how to construct H-closed and minimal Hausdorff spaces intense include only Hausdorff space.