Bıldırcınlarda genistein ve çoklu doymamış yağ asitlerinin (PUFA) performans ve antioksidan düzeyi üzerine etkisi
The effect of genistein and polyunsaturated fatty acids (PUFA) on performance and antioxidant status in quail
- Tez No: 288862
- Danışmanlar: DOÇ. DR. NURHAN ŞAHİN
- Tez Türü: Doktora
- Konular: Veteriner Hekimliği, Veterinary Medicine
- Yıl: 2011
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Fırat Üniversitesi
- Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 135
Özet
Bu çalışmada, bıldırcınlarda (Coturnix coturnix japonica), çevre sıcaklığının, rasyonun çoklu doymamış yağ asidi (PUFA) düzeyinin ve genisteinin; performans, serum ve et genistein, lipit peroksidasyon seviyeleri ve antioksidan durum ile et yağ asidi bileşimi üzerine etkileri araştırılmıştır.
Özet (Çeviri)
This experiment was conducted to investigate the effects of environmental temperature, dietary polyunsaturated fatty acids (PUFA) and genistein supplementation on performance and levels of genistein, lipid peroxidation and antioxidant status of serum and meat and fatty acid profile of meat in quail (Coturnix coturnix japonica).