Gogol ve Bir Delinin Hatıra Defteri
Gogol and The Diary of a Mad Man
  1. Tez No: 289803
  2. Yazar: CEM TAYLAN
  3. Danışmanlar: ÖĞR. GÖR. ZURAB SIKHARULIDZE
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Sahne ve Görüntü Sanatları, Performing and Visual Arts
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İleri Oyunculuk Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 36
Özet
Klasik bir eser olan Gogol'ün Bir Delinin Hatıra Defteri günümüzde sıkça sahnelenmektedir. Tam da bu yüzden yapılan çalışmalar birbirine benzemekte, takılmış bir plağın sürekli tekrarlayan bir parçası gibi hep aynı fikirleri seyirciye iletmektedirler.Bu çalışma eserin çağımıza uygun çağdaş fikirleri derinliğinde saklı tutup tutmadığı konusunda bir cevap bulmak için yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
One of the biggest classics `Diary of a mad man? is often put on play novadays. The fact that performed works resemble each other so much and this repeatation causes being consumed of the known idaes of the text so fastly. This research aims to find new answers being able to respond to the expactations of the modern spectators, in that work of art.