Genç tüketicilerin cep telefonu kullanımına ilişkin ihtiyaç ve motivasyonlarının incelenmesi
A study on the need and motivations of young consumers' mobile phone usage
  1. Tez No: 292917
  2. Yazar: ZEHRA IŞIL ŞENER
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ÖZLEN ÖZGEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Halkla İlişkiler, Public Relations
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Halkla İlişkiler ve Tanıtım Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 171
Özet
ŞENER, Zehra Işıl. Genç Tüketicilerin Cep Telefonu Kullanımına İlişkin İhtiyaç ve Motivasyonlarının İncelenmesi, Yüksek Lisans Tezi, Ankara, 2011Bu araştırma, Ankara'da genç tüketicilerin cep telefonu kullanımına yönelik bilgilerinin, cep telefonu kullanarak kendilerini ifade etmelerinin ve cep telefonu kullanımına yönelik ihtiyaç ve motivasyonlarının incelenmesi amacı ile farklı sosyo-ekonomik düzeydeki semtlerden seçilen ortaokul ve liselerde öğrenim gören, 206'sı ilköğretim, 129'u lise öğrencisi olmak üzere toplam 335 genç tüketici arasından cep telefonu sahibi olan toplam 303 genç tüketici üzerinde, planlanmış ve yürütülmüştür.Araştırma materyalinin toplanmasında anket tekniği kullanılmıştır.
Özet (Çeviri)
ŞENER, Zehra Işıl. A Study on the Need and Motivations of Young Consumers? Mobile Phone Usage, Thesis for Master?s Degree, Ankara 2011This research was planned and carried out to gather information on young consumers? mobile phone usage in Ankara, to study their need and motivation towards using a mobile phone. In order to do so, among 335 young consumers, who study at different middle or high schools from different socio-economic levels; 206 going to middle school and 129 to high school, 303 of them who own a mobile phone are this research?s environment.Questionnaire method was used to gather the research materials.