Local lie grupları ve differensiyel denklemler
  1. Tez No: 29334
  2. Yazar: FİGEN YÜREKDURMAZ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ADEM DALGIÇ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İstatistik, Statistics
  7. Yıl: 1992
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Trakya Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Topoloji Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 47
Özet
ÖZET Local Lie gruplarını ve bu grupların özel fonksiyonlarla ilişkisini incelemeyi amaçlayan bu çalışmada aşağıdaki plan izlenmiştir. I. Bölümde. bu çalışmanın temelini oluşturan local Lie grubu ve abstract Lie cebiri tanımları yapılmıştır. Konuyla ilgili teoremler- verilmiştir. II. Bölümde, local Lie grubu ve Lie cebiri örnekleri veril miştir. III. Bölümde, local Lie dönüşüm grupları. Lie türevi ve genelleştirilmiş Lie türevi tanımları yapılmıştır. Konuyla ilgili teoremler ifade edilmiştir. IV. Bölümde, local Lie dönüşüm grupları örnekleri verilmiştir.
Özet (Çeviri)
11 SUMMARY The plan followed in this work which aims to study about relation between local Lie groups and special functions may be as below. In chapter I. pertinant background material and definitions and theorems for local Lie group and abstract Lie algebra are given. In Chapter II. examples of local Lie group and Lie algebra are given. In chapter III. definitions for local Lie transformation groups. Lie derivation and generalized Lie derivation are given and then theorems are stated. In chapter IV. examples for local Lie transormation groups are given.