Factors affecting the denaturation and renaturation of deoxyribonucleic acid (DNA) in N:N-Dimethylformamide
  1. Tez No: 29446
  2. Yazar: MERVE TAŞTEKİN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. NAZMİYE ERDİN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Kimya, Chemistry
  7. Yıl: 1993
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Ege Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Kimya Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 99
Özet
Bu tez, N.N - dimetilforraamidli ortamda DNA'nxn denaturasyonuna ve renaturasyonuna etki eden faktörleri incelemektedir. Birinci bölümde, bu alanda yapılan çalışmalar ve DNA hakkında bilgi verilmiştir. İkinci bölümde, materyal ve methodlar anlatılmıştır. Üçüncü bölümde ise sonuçlar detaylı olarak tartışılmıştır.
Özet (Çeviri)
This thesis is concerned with the factors effecting the denaturation and renaturation of deoxyribonucleic acid (DNA) in N.Ndimethylformamide. Chapter 1, reviews previous work on this area and DNA. Chapter 2, describes materials and methods. In chapter 3, results were reported and discussed in detail.