Programlanabilir kontrol ünitesi ile sıvı seviyesi ayarı
- Tez No: 29505
- Danışmanlar: PROF. DR. ERGÜR TÜTÜNCÜOĞLU
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
- Yıl: 1993
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 62
Özet
vn oz Günümüzde teknoloji büyük bir hızla ilerlemektedir. Bu ilerleme hemen hemen her sektörü etkilemektedir. Endüstride ise bu ilerleme otomasyon sistemlerinin her alanda kullanılmaya başlamasıyla gözlenebilmektedir. Endüstriyel otomasyon sistemleri çeşitlilik göstermekle birlikte kullanımı PLC'Ier kullanımı en fazla olan sistemler olarak görülmektedir. Bu PLC'Ierin sayısız avantajlarından kaynaklanmaktadır. PLC'Ierin dijital kontrol özelliklerinin olması teknolojik ilerlemelere uyum göstereceği sonucunu ortaya çıkarmaktadır. Tezimde, bu bilgiler ışığında, PLC'leri, kullanım kolaylıklarını ve diğer, endüstriyel otomasyon sistemlerine karşı üstünlüklerini inceleyerek PLC'Ierin endüstrideki yerini göstremeye çalıştım. Bu incelemeler sonucunda da, PLC'nin bu sektörde vazgeçilmez bir ürün olduğu sonucuna vardım.
Özet (Çeviri)
vm ABSTRACT Technology is advancing very rapidly. This rapid advancement is effecting almost every sector. In the industrial sector this advancement is being used in the very wide field of automation. Industrial automated systems have many applications, however, the most common applications are PLC systems. The advantages of using PLC's are countless. As a result of using the digital control features of PLC's brings about the technological advancements to the forefront. In my thesis, in the light of this information, I will show that PLC's technology, usage and other features compared to other systems are far flexible and superior, in their respective industrial sectors. After this comparison I have concluded that PLC technology is a product that can not be dismissed easily.