Perturbative analysis of spectral singularities for complex potentials having a compact support
Kompakt destek kompleksi potansiyelleri için spektral singülerlik pertürbatif analizi
- Tez No: 297785
- Danışmanlar: PROF. DR. ALİ MOSTAFAZADEH
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilim ve Teknoloji, Matematik, Science and Technology, Mathematics
- Yıl: 2011
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Koç Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Fizik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 76
Özet
Spektral tekillikler enerjilerinde atıştırma ve iletim katsayı karmaşık bir kompleks potansiyel saçılmanda ıraksar .Dolayısıyla bir tür ile ilişkili olabilir gerçek enerjileri ve sıfır genişlik rezonans belirtiyor. Teorik olarak belirlendikten sonraspektral tekilliklerin yeri, deneysel gözlemleri olarak bu kavram rm conrezonans etkisi yeni tip ve optik ve lazer olası uygulama için onay vermek
Özet (Çeviri)
Spectral singularities are energies at which the refection and transmission coefficientsof a complex scattering potential diverge. Therefore they can be associated with a type ofresonance states that have real energies and zero width. After theoretically determining thelocation of spectral singularities, experimental observations can conrm this concept as anew type of resonance effect and give approval to its possible application in optics and laserphysics.