Bilgisayar destekli bıçaklı bir kesici sistemin çalışma prensibinin analizi
The analysis of working principles of a computer aided blade cutter system
  1. Tez No: 299103
  2. Yazar: MÜNİRE SİBEL ÇETİN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. GÜLSEREN KURUMER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Tekstil ve Tekstil Mühendisliği, Textile and Textile Engineering
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Dokuz Eylül Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Tekstil Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 272
Özet
Bu çalışmada, konfeksiyon alanında ihtisaslaşmak isteyen mühendislere yönelik olarak, kesim işleminde kullanılan ileri teknoloji ürünü Cutter'lar hakkında efektif bir eğitim verebilmek amacıyla piyasadaki büyük firmalardan birinin bilgisayar destekli bıçaklı sistemi/Cutter'ı ayrıntılı şekilde analiz edilmiştir.Analiz çalışması kapsamında fotoğraf ve video çekimleri yapılmıştır. Bu çekimlerin yardımıyla eğitim amaçlı yazılı, işitsel ve görsel bir eğitim dökümanı oluşturulmuştur.Analizi yapılan sistemin İzmir ilindeki kullanıcılarına anket uygulanarak sistemden memnuniyet dereceleri tespit edilmeye çalışılmıştır.
Özet (Çeviri)
The aim of this study is to prepare an effective training document for the engineers who wants to specialize in apparel area. For this aim a computer aided blade cutter system which is one of the great brand in his area is analized in detailed.In this study, the photographs and video training films have been carried out. A written, audio an visual educational document was developed with the help of this footages.The level of satisfaction have been examined by applying a survey to the Cutter users in the province of İzmir.