Geographical information systems; a localization approach with grass
Coğrafi bilgi sistemleri; 'grass' ile bir yerelleştirme
  1. Tez No: 29924
  2. Yazar: SEMİH KARADAĞ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. SİNAN NEFTÇİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 1993
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 133
Özet
öz CO?RAFİ BİLGİ SİSTEMLERİ ;“GRASS”İLE BİR YERELLEŞTİRME KARADA?, Semih Yüksek Lisans Tezi, Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı Tez Yöneticisi : Doç. Dr. Sinan NEFTÇİ Eylül 1993, 118 sayfa. Coğrafi Bilgi Sistemlerinin ülke için önemini vurgulamanın yanı sıra yerel bir uygulama geliştirme ve araştırma ortamının yaratılması bu projenin ana hedefini oluşturmaktadır. Bu yolda yapmış olduğumuz araştırma ve uygulamalar sonuçların ve geleceğe dönük çalışmaların hedeflerini belirlemiştir. Oldukça popüler bir Coğrafi Bilgi Sistemi olan GRASS yazılımı Türkiye' ye özgü verilerle çalışacak şekilde yerelleştirilmiştir. Anahtar Kelimeler : Coğrafi Bilgi Sistemleri, GRASS Bilim Dalı Sayısal Kodu : 6 1 9.02.02 iv
Özet (Çeviri)
ABSTRACT GEOGRAPHICAL INFORMATION SYSTEMS ; A LOCALIZATION APPROACH WITH GRASS KARADA?, Semih M.S. in Computer Engineering Supervisor : Assoc. Prof. Dr. Sinan NEFTÇİ September 1993, 118 pages. Creation a local development and searching platform besides emphasising the importance of Geographical Information Systems (GIS) for country is the main object of this project. Searches and applications done for the sake of the subject were identified the objectives of results and later studies. To be able to work with Turkey specific data, an effort to localize and customize the GRASS which is a fairly popular GIS software, had been made. Keywords : Geographical Information Systems, GRASS Science Code : 619.02.02 m