İlişkisel pazarlamanın hastane yönetimine etkisi
Effects of relationship marketing in hospital management
  1. Tez No: 304106
  2. Yazar: BUKET YEŞİLBAŞ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. SEYFİ TOP
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Hastaneler, Sağlık Kurumları Yönetimi, İşletme, Hospitals, Health Care Management, Business Administration
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Hastane ve Sağlık Kur. Yön. Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 119
Özet
Bu çalışmada bir pazarlama çeşidi olan ilişkisel pazarlama kavramı ve hastanelere uygulanması incelenmiştir. Çalışmada genelden özele giden bir yaklaşım benimsenmiş ve ilişkisel pazarlama olgusu tanımlandıktan sonra; hastane kavramı genel olarak incelenip sonrasında ilişkisel pazarlamanın hastane alanına yansımaları incelenmiştir. Veri kaynaklarına derleme bir yöntemle yaklaşılmış, tablolarla netleştirilip çalışma sonucunda ilişkisel pazarlamanın hastanelere uygulanmasıyla, hastanelerde ilişkisel pazarlamanın ne konumda olduğu sorusu cevaplanmaya çalışılmıştır.
Özet (Çeviri)
In this study, which is kind of a marketing relationship marketing concept and the implementation of the hospital were examined. A general approach to study special cases adopted the definition of relationship marketing and after the hospital after the concept of relationship marketing in general has been reviewed and the repercussions on the hospital area were examined. A method compiling data sources have been approached with, work with tables as a result of net to hospitals implementing the relationship marketing, relationship marketing in hospitals in the position where what has been tried to answer the question.