Aynı Aşk Farklı Yüzler
Same Love Different Faces
- Tez No: 304118
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. CENGİS ASİLTÜRK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Sahne ve Görüntü Sanatları, Performing and Visual Arts
- Yıl: 2011
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Beykent Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Sinema Televizyon Ana Sanat Dalı
- Bilim Dalı: Sinema Televizyon Sanat Dalı
- Sayfa Sayısı: 33
Özet
Bu tez çalışmasında farklı olarak hayatını sürdüren insanların yaşadıkları aşkların aslında aynı olduğu ele alınmaktadır. Buna göre, davranışların birbirine olan benzerliği bir gösterge olabilir. Karakterlerin davranışsal ve duygusal benzerliği göz önüne alınmıştır. Bu hipotez, yaşanan aşklardan ve hatıralardan yararlanılarak test edilmektedir. İlişkilerdeki kişilerin yerleri değiştirilerek `' Aynı Aşk Farklı Yüzler `' açıklanmaya çalışılmıştır..
Özet (Çeviri)
In this thesis, we examine essentially the same as the love of his life contiunes to be different from the human experiences are addressed. According to this, behaviors may be an indication of the similarity. Behavioral and emotinal resemblance to the characters are taken into account. In the article, the hypothesis is tested using lived loves and memories.“ The same love different faces ”is tried to explain by people are changed in relations.