Hemokültür ölçümlerinin basınç yöntemi ile modellenmesi
The modeling of hemoculture measuring by pressing method
  1. Tez No: 304742
  2. Yazar: AHMET BULUTLUÖZ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. GÜRSEL DÜZENLİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Biyomühendislik, Bioengineering
  7. Yıl: 2012
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Sakarya Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik-Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Elektronik Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 53
Özet
Teknolojik gelişmelerin her alanda olduğu hatta daha fazlasıyla tıp alanında kullanılmaya başlaması, erken teşhis ve bu sayede erken tedavi imkanları sağlamaktadır. Günümüzde kullanılan otomatik inkübasyon yöntemleri beklenilen zaman ve ekonomiklik açısından incelendiğinde bu alanda yeni çalışmalar yapılması gereği ortaya çıkmaktadır.Bu çalışmamızda hali hazırda kullanılmakta olan inkübasyon yöntemleri incelenmiş ve zaman olarak daha hızlı ön değerlendirme yapabileceğimiz yeni bir metod olarak ?Hemokültür ölçümlerinin basınç yöntemi ile modellenmesi? konusunda yaptığımız çalışmalar bilgilerinize sunulmuştur.
Özet (Çeviri)
Using techological developments in medicine as well as other fıelds provides oppornuties for early treatments. Automatic incubation methods which currently using are neither economical nor efficently in terms of timing . When examinated it is obvious that new studies are needed in this field.Incubation methods which currently using ,are examinated with this study concluted by using ?The modeling of hemoculture measuring by pressing method? is effectly quick for pre-diagnosis.