Müşteri memnuniyeti çerçevesinde Konya ilinde dershane hizmetlerinden yararlanan bireylerin incelenmesi
Exemination of the individuals benefiting from classroom services with in the framework of customer satisfaction in Konya
  1. Tez No: 308854
  2. Yazar: BEYZA METİN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. RIFAT İRAZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Selçuk Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 149
Özet
Günümüzde müşteriler işletmelerin en önemli varlıkları haline gelmiştir. Bu nedenle, müşterilerin memnun edilmesi, işletmelerin öncelikli amaçlarındandır. Müşteri İlişkileri Yönetimi (MİY) son zamanlarda işletme yönetimi ve yazınında ön plana çıkan başlıca konulardan birisidir. Müşterileri gerçekten memnun edebilmek için, ürünün kalitesi yanında tüm satış sonrası hizmetler, servis, dağıtım gibi, müşteriye yaşatılan deneyimin her ayrıntısında yüksek verimliliğe ve verilen standart hizmetin bir adım ötesinde, farklı beklentilerini karşılayacak esnekliğe sahip olmak gerekir.Bu çalışma, işletmelerin varlıklarını sürdürebilmesi için müşteri memnuniyetinin sürekli takip edilip ölçülmesi gerektiğini açıklamakta ve bu doğrultuda Konya'da hizmet veren ÖSS sınavına hazırlık dershanelerinde eğitim alan lise son sınıf ve lise mezunu öğrencilerinin dershanelerinden memnuniyet düzeylerine etki eden değişkenleri ölçmek ve değerlendirmek amacıyla yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
Today customers become the most valuable assets of the companİes. For this reason, customer satisfaction is the top priority item in company visions. Customer relationship management is one of the most important subjects in company management.A truely customer satisfaction requires not only the quality of the product but also necessiates post-sale services, distribution network and a fascinating flexibility to confront rising customer expectations in each and every single detail . This study aims to explain that companies absolutely require to track the customer satisfaction level to continue their existence and specifically will assess the variables that have serious impact on the satisfaction of the high school students from their preparation institutions for the university entrance examination.