(A)(C, ?) toplanabilme metodu için Tauber tipi teoremler
Tauberian theorems for (A)(C, ?) summability methods
- Tez No: 309653
- Danışmanlar: DOÇ. DR. İBRAHİM ÇANAK, PROF. DR. BİLENDER PAŞAOĞLU
- Tez Türü: Doktora
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2012
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Süleyman Demirel Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 72
Özet
Bu çalışma dört bölümden oluşmaktadır.Birinci bölümde, kısaca toplanabilme metotları ve Tauber teorisinin tarihsel gelişiminden bahsedilmiştir.İkinci bölümde, tez kapsamında kullanılacak olan tanım ve gösterimler, klasik Tauber tipi teoremler ve Pati (2005) nin yapmış olduğu teoremler verilmiştir.Üçüncü bölümde, (A)(C, ?) toplanabilme metodu için Pati (2005) nin vermiş olduğu teoremlerin bir geliştirilmesi olan Tauber tipi teoremler verilmiştir.Dördüncü bölümde, (A)(C, ?) toplanabilme metodu için genelleştirilmiş bir Tauber tipi teorem ve gerekli lemmalar verilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of four chapters.In the first chapter, historical development of classical Tauberian theory and summability theory are mentioned, shortly.In the second chapter, the definitions and notations, which are going to be used throughout the thesis, are given. Classical Tauberian theorems and the theorems in Pati (2005) are investigated.In the third chapter, Tauberian theorems, which are given in Pati (2005) for (A)(C, ?) summability method, are generalized.In the fourth chapter, a generalized Tauberian type theorem and necessary lemmas for (A)(C, ?) summability method are given.