İzmir'in inanç turizmi potansiyelinin seyahat acentaları açısından değerlendirilmesi
Evaluation of the potential of Izmir?s faith tourism in terms of travel agancies
- Tez No: 312364
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. UĞUR TANDOĞAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Turizm, Tourism
- Yıl: 2011
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Adnan Menderes Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Turizm İşletmeciliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 155
Özet
Alternatif turizm çeşitleri kapsamında İzmir'in inanç turizmin potansiyeli ve Kuşadası'ndaki seyahat acentalarının konuya bakış açılarının değerlendirilmesi isimli bu yüksek lisans tezi çalışmasının amacı, İzmir'in inanç turizmi bakımından uluslararası turizm hareketliliğini sağlayacak yeterli turizm arzına sahip olup olmadığının araştırılması ve Kuşadası'nda bulunan seyahat acentalarının konuya bakış açılarının değerlendirilmesidir.Çalışmanın birinci bölümünde alternatif turizm kavramı, çeşitleri ve bir alternatif turizm çeşidi olarak inanç turizmi hakkında, ikinci bölümünde İzmir'in inanç turizmi potansiyeli hakkında bilgiler verilmiştir. Çalışmanın üçüncü bölümünde ise Kuşadası'nda bulunan seyahat acentalarının konuya bakış açılarının değerlendirilmesi için anket çalışması yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
The purposes of this master?s degree thesis named the potential of Izmir?s faith tourism in terms of travel agencies are to search whether the city Izmir has enough tourism supply which would provide international tourism movement with it?s point of view and to evaluate the perspectives of travel agencies based in Kuşadası to the subject.In the first part of this research, the informations about alternative tourism subject, it?s varieties and the faith tourism as a part of alternative tourism type; in the second part, the potential of Izmir?s faith tourism are given. As for the third part, a questionary form is applied to evaluate the perspectives of travel agencies in Kuşadası.