Yeni iletişim ortamlarının sosyalleşme üzerindeki etkileri
New media's impacts on socialization
  1. Tez No: 317268
  2. Yazar: BAHADIR ÇAKMAK
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. NECMİ EMEL DİLMEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Sosyoloji, İletişim Bilimleri, Sociology, Communication Sciences
  7. Yıl: 2012
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Marmara Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Gazetecilik Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Bilişim Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 180
Özet
Değişen toplumsal yapı ile birlikte, bireylerin iletişim ortam ve araçları değişmektedir. Buda beraberinde sosyalleşme olgusunun da değiştiğini göstermektedir. Bilgi toplumu içinde yer alan en önemli iletişim ortamları olan sosyal paylaşım ağları, artık yeni bir sosyalleşme yapısı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu araştırmanın temel konusu sosyal paylaşım ağlarının sosyalleşme üzerindeki etkilerini ve yeni bir sosyalleşme yapısını oluşturmaya çalıştırmaktır.
Özet (Çeviri)
People?s communication?s medium and tools is changed with the changing structure of society. Therefore the idea of socialization is changed. Today, Social Networks ,which are the most important communication medium inside the information society, are confront to be the structure of socialization.The purpose of this study, to expose the effects of social Networks in socialzation and to form the new structure of socializations