İstatistiksel yakınsaklık
Statistical convergence
  1. Tez No: 317919
  2. Yazar: ASLIHAN SERTKAYA
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. M. SEYYİT SEYYİDOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2012
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Uşak Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 39
Özet
Bu tez dört bölümden oluşmaktadır. İlk bölüm giriş kısmına ayrılmıştır.İkinci bölümde bilinen bazı tanım ve teoremler verilmiştir.Üçüncü bölümde istatistiksel yakınsaklık ve istatistiksel Cauchy dizisi kavramları ve bu kavramlara ilişkin teoremler verilmiştir.Dördüncü bölümde toplanabilme metodu tanımlanmış, bu metodun istatistiksel yakınsaklık metodunu içermediği gösterilmiştir. Tauberian teoremleri ve tauberian koşulu tanımlandıktan sonra istatistiksel yakınsaklık metodunda Tauberian koşulu incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of four chapters. The first chapter is devoted to the introduction.In chapter two, some well known definition and theorems of it.In chapter three the concepts of statistical convergence and statistical Cauchy sequence and theorems concerning these concepts are given.Summability method defined in the fourth section, this method is shown to contain the method of statistical convergence. Tauberian theorems and Tauberian method Tauberian condition for the condition is defined statistically convergence analyzed.