Erendiz Atasü'nün romanlarının yapı ve tema bakımından incelenmesi
The analysis of Erendiz Atasü's novel's in terms of theme and structure
- Tez No: 320032
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. AHMET AĞIR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Türk Dili ve Edebiyatı, Turkish Language and Literature
- Yıl: 2012
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gaziantep Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Türk Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 112
Özet
Yaptığımız çalışmada son dönem yazarlarından Erendiz Atasü'nün romanları derinlemesine incelenmiştir. Çalışmamızı önemli kılan nokta, yazarın daha önce incelenmeyen eserlerinin tahlilinin yapılması ve okurların eserleri her boyutuyla anlamasına yardımcı olmasıdır. Çalışmamız farklı başlıklara ayrılarak sistematik bir şekilde hazırlanmıştır. Bu başlıkların belirlenmesinde Atasü'nün romanlarındaki yapı ve temalar dikkate alınmıştır. Bu kavramlar açıklanırken çağdaş romancılığın unsurları göz önünde tutulmuştur.
Özet (Çeviri)
In this work, the novels of Erendiz Atasü have been examined deeply. The point that makes this work important is to analyze Erendiz Atasü?s novels which have not been studied before from different perspectives. In this work, these novels have been studied systematically and divided into different parts. During the determination of these parts, the structures and the themes of Erendiz Atasü?s novels have been taken into consideration. In this works, the features of the contemporary novels played quite important roles.